Briljantna rola Topića za pobjedu Mege, skroman učinak Jelavića

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2023.

Mega Basket je na krilima sjajnom Nikole Topića slavila u gostima kod FMP-a. Jedini hrvatski košarkaš Andrija Jelavić imao je skroman učinak za pobjedničku ekipu...

Odigrana je i posljednja utakmica trećeg kola regionalne ABA lige, a do prve pobjede ove sezone stigla je Mega Basket koja je na gostovanju kod FMP-a slavila rezultatom 83:73.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dva nesretna poraza na startu sezone u kojima je promašivala šuteve u zadnjim sekundama za pobjedu, danas su slavili u još jednom uzbudljivom susretu.

Prelomili su ga u zadnjoj četvrtini s 28:19, a čak 17 poena za pobjedničku momčad u posljednjih deset minuta ubacio je 18-godišnji Nikola Topić. Uz Megu, i FMP ima jednu pobjedu i dva poraza.

Topić je susret zaključio s 21 poenom, dok je Nikola Janković dodao 16 koševa. Andrija Jelavić dodao je pet poena (1/2 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i sedam skokova za nešto manje od 30 minuta u igri.

Aleksa Stepanović s 14 koševa i šest skokova bio je najbolji kod FMP-a.