Vodeni sportovi

Tri ozbiljne četvrtine Juga dovoljne za uvjerljivu pobjedu u Tbilisiju

Branimir Korać, HINA • utorak, 17.10.2023.

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja svladali su u Tbilisiju domaći Dinamo sa 12:5 (2:0, 3:0, 4:1, 3:4) i tako u trećem kolu došli do prve pobjede u novoj sezoni Lige prvaka...

Momčad Vjeke Kobešćaka odigrala je odlične prve tri četvrtine u kojima je domaćoj momčadi dopustila tek jedan pogodak, koji je gruzijski prvak postigao tek u 22. minuti utakmice, kod vodstva Dubrovčana 8:0.

Igraj na LEN Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zadnjih osam minuta Jug je ušao s osam golova više od suparnika (9:1) pa je domaća momčad iskoristila malo opuštanje hrvatskog doprvaka i do kraja dvoboja uspjela minimalno smanjiti zaostatak do konačnih +7 za Jug (12:5).

Hannes Daube je s pet pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice, po dva gola za Dubrovčane postigli su Rino Burić i Marko Žuvela, a po jednom su mrežu zatresli Franko Lazić, Maro Joković i Filip Kržić.

Veljko Tankosić je s dva pogotka bio najefikasniji igrač Dinama.

Jug je s četiri boda iz tri nastupa na trećem mjestu u skupini B, a ispred njega su Pro Recco sa šest i Olympiakos s pet bodova. Na začelju je Dinamo bez ijednog boda.

Splitski Jadran će u srijedu (20.45 sati) na gostovanju kod budimpeštanskog Ferencvarosa odigrati svoju utakmicu 3. kola u skupini C. Obje momčadi su u prva dva kola osvojile maksimalnih šest bodova, a bez bodova su Jadran iz Herceg Novog i beogradska Crvena zvezda.