Slovenci do vrlo važne pobjede u Sjevernoj Irskoj, Euro je sve bliži

Branimir Korać • utorak, 17.10.2023.

Osmo kolo skupine H donijelo je važnu pobjedu Slovenaca i očekivanu Danaca čime su se i jedni i drugi približili plasmanu na Europsko prvenstvo...

Vrlo važna pobjeda Slovenije na gostovanju u Belfastu. Na gostovanju kod Sjeverne Irske slavila je s 1:0 i tako ostala na četiri boda prednosti ispred trećeplasiranog Kazahstana.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U sljedećem kolu Slovenija gostuje kod Danske dok Kazahstan igra protiv San Marina, pa čak i u slučaju poraza u Danskoj, Slovenija će imati meč loptu kao domaćin u izravnom dvoboju protiv Kazahstana.

U Belfastu je Slovenija povela već u petoj minuti preko bivšeg igrača Rijeke Adama Gnezde Čerina i to vodstvo zadržala je do kraja susreta.

U 58. minuti Irci su ostali bez isključenog Shee Charlesa, ali do kraja susreta Slovenci su bili u neizvjesnosti svjesni prilike koju imaju u rukama.

Danska je bodovno poravnata sa Slovenijom, a slavila je s 2:1 protiv jedne od najlošijih reprezentacija svijeta, San Marina. Očekivala se golijada, ali Danska je odigrala dosta lošu utakmicu.

Povela je golom Hojlunda da bi u 61. minuti Alessandro Golinucci izjednačio što je San Marino proslavio kao da je u najmanju ruku osvojio titulu europskog prvaka.

Posljednji pogodak San Marino je postigao još 5. rujna 2021. godine u porazu od Poljske.

Ipak, Danska je ovdje došla do pobjede golom Poulsena u 70. minuti.