Englezi izborili nastup na Euru, Talijani opasno vise

Branimir Korać • utorak, 17.10.2023.

U skupini C Engleska je osigurala nastup na Europskom prvenstvu. Odradila je odličan posao pobjedom protiv Italije u osmom kolu, a Talijani više nemaju pravo na posrtaj...

Engleska je osigurala nastup na Europskom prvenstvu domaćom pobjedom protiv Italije 3:1. Talijani su u London doputovali sa svom silom problema, dosta izostanaka i aferom oko ilegalnog klađenja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Koliko je sve to utjecalo na nastup Italije, teško je reći, ali Engleska je uzela sva tri boda i odvojila se na vrhu ljestvice.

Talijani su sada u popriličnim problemima, moraju do pobjede protiv Sjeverne Makedonije u sljedećem kolu, a onda na kraju ne smiju u gostima izgubiti od Ukrajine.

Ukoliko u tome uspiju, doći će na drugo mjesto, ako ne uspiju, odlaze u dodatne kvalifikacije.

U Londonu su Talijani poveli golom Scamacce i nisu izgledali loše, ali Engleska je bila ubojita i koristila je svoje prilike.

Nakon pola sata igre Di Lorenzo je skrivio kazneni udarac, a Harry Kane bio je precizan za 1:1.

Početkom drugog dijela Marcus Rashford pogodio je za preokret. Talijani su krenuli po poravnanje, ali kada je Kane novim golom u 77. minuti pogodio za 3:1, priči je bio kraj.

Istovremeno Ukrajina je u gostima bila bolja od Malte s identičnih 3:1.

Maltežani su poveli u 12. minuti golom Mbonga, no kasnije je Ukrajina napravila preokret. Do odmora je došla do dva gola, prvo je Camenzuli zabio autogol, a zatim Dovbik zabio za 1:2. Pet minuta prije kraja susreta Mudrik je postavio konačnih 1:3.