Zrinjski remizirao u derbiju, Sarajevo slavilo u gostima

Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

Odigrane su dvije utakmice 11. kola BiH Premijer lige. U dvoboju dana Borac iz Banja Luke remizirao je pred svojim navijačima protiv Zrinjskog...

Do nove pobjede stiglo je Sarajevo koje je slavilo u gostima kod Igman Konjica s 2:1. Tako je došlo do 23 boda, tri manje od vodećeg Borca iz Banja Luke, dok poraženi ostaje na devet osvojenih bodova.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli preko Nemanje Anđušića u 14. minuti, da bi domaćin izjednačio preko Darka Bodula. Ipak, pobjedu gostima donio je Slaviša Radović u 89. minuti.

Mirko Oremuš nije igrao za domaćina, dok su Lovre Rogić i Vinko Soldo odigrali cijeli susret za Sarajevo, a Edin Julardžija igrao je do 67. minute.

Banja Luka bila je domaćin derbija između Borca i Zrinjskog, a pobjednika nije bilo. Dvoboj je završio bez postignutih pogodaka. Borac čvrsto ostaje vodeći, dok je Zrinjski na četiri boda manje, ali i utakmicom manje.