Juventus slavio na San Siru, Pašalić asistirao u pobjedi Atalante

Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

Mario Pašalić bio je asistent u domaćoj pobjedi Atalante protiv Genoe. Na San Siru snage su odmjerili Milan i Juventus, a do minimalnog slavlja stigla je Stara dama...

Derbi kola odigran je na San Siru gdje je Juventus protiv Milana stigao do šeste pobjede sezone. U zanimljivom dvoboju gosti iz Torina slavili su rezultatom 1:0 i tako stigli do 20 bodova, jednim manje od današnjeg protivnika i dva manje od vodećeg Intera.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Veliki problem za Milan je stvorilo isključenje Malicka Thiawa pretkraj prvog poluvremena. Njemački nogometaš je kao zadnji igrač obrane srušio Moisea Keana i zaradio izravan crveni karton. Odmah nakon toga Stefano Pioli povukao je Christiana Pulisica iz igre i ubacio Pierrea Kalulua.

U završnici poluvremena veliku šansu imao je upravo Kean koji je promašio šansu iz velike blizine, a nakon 45 minuta ipak nije bilo golova, iako je domaćin dominirao, posebno u posjedu lopte, do tog isključenja.

Stara dama do vodstva je ipak stigla u 63. minuti kada je poentirao Manuel Locatelli, iako je imao dosta sreće, s obzirom na promjenu smjera čime je prevarila domaćeg vratara. Na putu do gola skrenuo je Rade Krunić.

Atalanta je do nove prvenstvene pobjede stigla pred svojim navijačima protiv Genoe. Do trijumfa je stigla rezultatom 2:0, a pogotke su zabili Ademola Lookman i Ederson, a hrvatski reprezentativac Mario Pašalić asistirao je za drugi gol.

Pašalić je u igru ušao u 79. minuti, dok za goste ovoga puta nije nastupio Milan Badelj.