Debitant zabio za pobjedu Barcelone minutu nakon ulaska, Girona drži korak

Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

Danas su na rasporedu bile četiri utakmice u španjolskoj Primeri. Izdvaja se pobjeda Barcelone protiv Athletic Bilbaa zahvaljujući golu debitanta Marca Guiua, dok Girona i dalje drži korak za prvim mjestom...

U susretu 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je 17-godišnji Marc Guiu u 80. minuti utakmice, samo minutu nakon što je ušao u igru. Bio je to njegov debi iz snova za seniorsku momčad katalonskog velikana.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barca je blizu gola bila i u 10. minuti, no Joao Felix nije iskoristio veliku šansu, pogodio je prečku. Četiri minute kasnije odličnu priliku je imao i Fermin Lopez, no Unai Simon je obranio njegov udarac.

Baskijski sastav je zaprijetio u 21. minuti, ali je Marc-Andre ter Stegen zaustavio udarac Inakija Williamsa. Isti je igrač pucao i u 44. minuti, no Barcin vratar je bio siguran.

U nastavku susreta za domaći sastav prilike su imali Felix u 58. minuti, Lamine Yamal u 64. minuti, te Joao Cancelo u 75. minuti, ali bez uspjeha. Pogodak smo konačno vidjeli u 80. minuti, Felix je asistirao, a Guiu zabio za 1:0.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na treće mjesto s 24 boda, jednim bodom manje od vodećeg dvojca Reala i Girone.

Rayo Vallecano slavio je s 1:0 na gostovanju kod Las Palmasa. Domaćin je u 34. minuti dobio penal, ali neprecizan je bio Munir El Haddadi. Sve do 91. minute nije bilo promjene rezultata, a tada gosti koriste svoju priliku s 11 metara preko Bebea.

Tri minute kasnije Oscar Valentin zaradio je drugi žuti karton, ali Rayo je izdržao nekoliko minuta s igračem manje.

Girona nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone, a danas je stigla do nove pobjede. Na domaćem terenu svladala je Almeriju s 5:2 i tako se izjednačila na vrhu ljestvice s Real Madridom na 25 bodova.

Gosti su nakon 24 minute igre imali dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Lea Baptistaa. Već do kraja poluvremena domaćin je okrenuo rezultat. Prvo je zabio Ivan Martin, a nakon toga dva gola postigao je Artem Dobrik. U nastavku susreta stigla su još dva pogotka, a zabijali su redom Savio i Cristhian Stuani.

Villarreal i Alaves odigrali su bez pobjednika 1:1. Za goste je zabio Samu u 48. minuti, da bi bod domaćoj momčadi dobio Gerard Moreno iz penala u 65. minuti.