Supersport Prva NL, 11. kolo, 23.10.2023, 15:00 h, Zaprešić, Ivan Laljak-Ivić
Suci: Renato Lacić (Split), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
Roko Brajković 90'+1'
Šibenik

Šibenčani održali lekciju i Jarunu, novi odličan nastup Carevićeve momčadi

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.10.2023.

Nogometaši Šibenika upisali su novu pobjedu u SuperSport Prvoj NL, u sklopu 11. kola gostovali su kod Jaruna i upisali su pobjedu 3:0. S ova tri boda ponovno su se poravnali na vrhu sa Zrinskim...

Marko Žuljević
56'
11
Halid Alghoul
56'
7
Mario Babić
74'
26
Carlo Mateković
74'
88
Luis Ibanez
85'
Roko Brajković
68'
44
Robert Marijanović
78'
2
Bruno Brajković
78'
17
Roko Ivanković
88'
10
Stipe Bačelić-Grgić
88'
Mario Carević

Šibenik je još jednom pokazao zašto je glavni kandidat za prvo mjesto i napredak u najviši rang hrvatskog nogometa. I u Zaprešiću je Šibenik dominirao, igrao odlično i u konačnici potpuno zasluženo odnio pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jarun je imao ponešto prilika, ali Šibenčani su bili bolji protivnik i zaslužili su sva tri boda u ovom susretu. Općenito izgledaju najpovezanije, igraju najbrže, najokomitije i stvaraju daleko najviše prilika.

U Zaprešiću su od početka prijetili, Pozo je rano pogodio vratnicu, probavali su i Majić, Torres, Božić, ali na poluvrijeme se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu odmah je zaprijetio domaćin kada nje Abramović ubacio u peterac, a Žilinski nije stigao do lopte.

I onda u 51. minuti Šibenik dolazi do vodstva. Kolega je pucao iz odlične prilike, Savatović je krasno obranio, ali desetak sekundi kasnije, u nastavku napada, Božić ubačenu loptu spretno skreće petom u mrežu.

Šibenik je poveo, a Jarun je skoro uzvratio, Žilinski je dobro pucao izvana, ali lopta je prošla pokraj gornjeg kuta.

U 65. minuti Šibenik je poveo s 2:0. Majić je proigrao Torresa koji smireno pogađa u donji kut.

Već tu je bilo jasno da će bodovi za Šibenik, a u završnici susreta gosti su imali niz prilika. Iskoristili su jednu i to preko Roka Brajkovića koji je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

Zaslužena pobjeda Šibenčana i tri velika boda.