Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 24.10.2023, 18:45 h
Galatasaray
Galatasaray 1:3 Bayern
Bayern

Galatasaray propustio svoju priliku u prvom dijelu, Bayern u nastavku uzeo pobjedu

Branimir Korać • utorak, 24.10.2023.

U susretu trećeg kola skupine A Lige prvaka Galatasaray je ugostio Bayern i upisao poraz 1:3. Bavarci nisu dobro izgledali u prvom poluvremenu, ali u nastavku su pojačali ritam i otišli do pobjede.

Na krilima pobjede na Old Traffordu, Galatasaray je ugostio Bayern, ali nije uspio to oploditi i doći do pobjede. Nije da nije bilo prilike, u prvom poluvremenu Galatasaray je bio vrlo opasan, dosta je prijetio, ali na odmor se otišlo s 1:1.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern je poveo već u osmoj minuti iz svog prvog konkretnog napada, Sane je pronašao Comana koji rutinski zabija za vodstvo gostiju.

Nakon toga Galatasaray se odvažio i bio je sve opasniji, stvarao prilike, prijetio Ulreichu te došao do pogotka nakon pola sata igre. Dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja Kimmicha, a Mauro Icardi izjednačio je s 11 metara.

Do kraja prvog dijela Galatasaray je mogao do preokreta, ali nije uspio.

U drugom dijelu Bavarci ipak odlaze do pobjede. Postigli su dva pogotka, a mogli su još koji dok Galatasaray može žaliti za prilikama iz prvog poluvremena.

U 73. minuti Harry Kane se upisao među strijelce da bi šest minuta kasnije Jamal Musiala stavio točku na i.

Galatasaray je tu izgubio nadu iako je u sudačkoj nadoknadi došao do pogotka, ali on nije priznat zbog zaleđa.

U konačnici nova pobjeda Bayerna, treća u skupini za ostanak na vrhu sa stopostotnim učinkom.