Modriću svih 90 minuta u Bragi, čak deveti uzastopni poraz Union Berlina

Branimir Korać • utorak, 24.10.2023.

Madridski Real i Napoli upisali su gostujuće pobjede u trećem kolu skupine C Lige prvaka. Union Berlin je nastavio niz poraza i upisao je čak deveti u nizu u svim natjecanjima...

Braga - Real Madrid 1:2

Real Madrid slavio je kod Brage 2:1, ali se pošteno namučio, domaćin je bio dobar, stvarao dosta problema, ali gosti su ipak slavili.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Braga je imala dosta prilika, ali nije ih znala iskoristiti, uspjela je tek jedno što nije bilo dovoljno.

Real je do vodstva došao u 16. minuti u brazilskoj produkciji. Vinicius je izvrtio čuvara, odlično ubacio pred gol za Rodryga koji zabija za vodstvo gostiju.

Braga se uspjela dosta brzo oporaviti i uspostaviti ravnotežu, međutim nije uspjela doći do poravnanja.

Dapače, Madriđani su vodstvo povećali u 62. minuti. Ovaj put Rodrygo je na drugoj strani pronašao Viniciusa koji na rubu kaznenog prostora daje loptu za Judea Bellinghama koji majstorski pogađa za 2:0.

Nedugo nakon što je Real povisio prednost, Braga je odgovorila. Obrana Reala nije bila dobro postavljena, lopta je došla do Djala koji zabija za smanjenje zaostatka.

Sjajnu priliku za poravnanje imao je Horta koji nije uspio poslati loptu u mrežu, a na ulasku u posljednjih deset minuta Vinicius je pogodio mrežu, no pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Ostalo je 1:2, a Luka Modrić odradio je svih 90 minuta za goste.

Union Berlin - Napoli 0:1

U očajnoj formi je Union Berlin koji je upisao čak deveti uzastopni poraz. Tri poraza upisao je u Ligi prvaka, a šest poraza u Bundesligi.

Unatoč tome protiv Napolija je dobro krenuo i nakon krasne akcije skoro je poveo.

Sjajan prodor Fofane u 25. minuti i asistencija za Haberera koji šalje loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe i ostalo je 0:0.

Sredinom drugog dijela Napoli dolazi do vodstva. Kvarackelia je napravio veći dio posla, dao povratnu loptu za Raspadorija koji iz blizine pogađa u bliži kut za vodstvo gostiju.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Knoche je bio blizu pogotku, ali lopta odlazi pokraj gola, a susret je završio pobjedom talijanskog prvaka.

Josip Juranović nije bio u konkurenciji zbog ozljede.