Liga prvaka, skupina D, 3. kolo, 24.10.2023, 21:00 h
Benfica 0:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Musi poništen pogodak, Benfica poražena i od Real Sociedada

Branimir Korać • utorak, 24.10.2023.

U posljednjem susretu trećeg kola skupine D Real Sociedad je u gostima slavio protiv Benfice koja je u teškoj poziciji bez ijednog boda...

Nakon dva poraza u prva dva kola Benfica je imala imperativ pobjede protiv Real Sociedada. Nije do nje došla, poražena je 1:0 i nalazi se u teškoj situaciji na dnu ljestvice.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tko zna, sve bi bilo drugačije da je Benfica bila ta koja je povela, a mogla je.

U 12. minuti Petar Musa poslao je lotu u mrežu, sijevnula je brza kontra, ubačena lopta na drugu vratnicu gdje do nje dolazi Musa i šalje u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe u začetku akcije.

Igralo se otvoreno, pokušavali su i jedni i drugi doći do pogotka, no do kraja prvog dijela mreže se nisu tresle.

Otvorilo se u 63. minuti kada je Real Sociedad stigao do vodstva. Brz napad gostiju i odlična završnica. Barrenetxea je odlično pronašao u petercu Braisa Mendeza koji lakoćom zabija.

Benfica je nakon primljenog gola pala i Real Sociedad bio je sve bliže novom pogotku, u 67. minuti odlično je pucao Takefusa Kubo, ali lopta pogađa gredu.

U završnici je domaćin ipak uspio zaprijetiti, no nije i izjednačio.

Musa je kod Benfice igrao u prvom poluvremenu, na odmoru ga je zamijenio Arthur Cabral.