Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 25.10.2023, 18:45 h
Feyenoord 3:1 Lazio
Lazio

Feyenoord u povratku Luke Ivanušeca slavio protiv Lazija

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Feyenoord je bio domaćin Laziju u susretu trećeg kola skupine E Lige prvaka. Nizozemska momčad odigrala je sjajnu utakmicu te zasluženo upisala novu pobjedu...

U jako važnoj utakmici skupine E Lige prvaka, nogometaši Feyenoorda stigli su do druge pobjede. Na domaćem terenu potpuno su nadigrali Lazio kojeg su svladali s 3:1 i tako preskočili na ljestvici.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Malo nakon polovice prvog dijela, činilo se da je Feyenoord stigao do vodstva. Obrana Lazija uhvaćena je na spavanju, Calvin Stengs je sjajno proigrao Santiaga Gimeneza koji je uz malo sreće prebacio protivničkog vratara. Međutim, dosuđeno je zaleđe.

Do gola su ipak došli u 31. minuti, a ovoga puta Gimenezu je pogodak priznat. Lijepo se okrenuo i poentirao u sami kut s 15 metara udaljenosti. U maniri pravog, rasnog strijelca.

U sudačkoj nadoknadi nizozemska momčad stigla je do drugog pogotka, povratna lopta stigla je do Ramiza Zerroukija koji sjajnim udarcem matira protivničkog vratara.

Na novi pogodak Feyenoorda čekalo se do 74. minuti, a novi je postigao Gimenez koji je pospremio loptu u gol nakon obrane Ivana Provedela. Četiri minute kasnije na teren je ušao Luka Ivanušec koji je zadnju utakmicu odigrao prije nešto više od mjesec dana.

Marcos Lopez skrivio je penal u 82. minuti, a Lazio je smanjio pogotkom Pedra s 11 metara.