Liga prvaka, skupina H, 3. kolo, 25.10.2023, 21:00 h
Antwerp 1:4 Porto
Porto

Preokret Porta u Belgiji, Evanilson do hat-tricka u drugom poluvremenu

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Odigrana je i druga utakmica skupine H Lige prvaka. Do pobjede je na gostovanju kod Antwerpa stigao Porto koji je napravio preokret u drugom poluvremenu...

Do druge pobjede ove sezone stigao je Porto koji je slavio na gostovanju kod Anwterpa s 4:1 i tako ga i dalje ostavio bez bodova. Domaćin je vodio nakon prvog dijela, ali uslijedio je preokret u nastavku.

Igraj na Dinamo - Viktoria Plzen na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je stigao do vodstva u 37. minuti susreta kada se lopta spretno i sretno odbila do Alhassana Yusufa na 11 metara, a on je poslao pod gredu. To mu je prvi pogodak uopće nakon dvije godine.

Porto je izjednačio odmah na otvaranju nastavka. Domaćin je izgubio loptu na svojoj polovici, a to je iskoristio Mehdi Taremi koji proigrava Evanlisona. Brazilac je ušao u 44. minuti i vrlo brzo se upisao u strijelce.

Osam minuta kasnije gosti su preokrenuli, a poentirao je Stephen Eustaquio kojeg je proigrao Joao Mario. Kanađanin je uputio precizan udarac s 11 metara.

Treći pogodak stigao je u 69. minuti kada se ponovno u strijelce upisao Evanilson. Isti igrač kompletirao je hat-trick u 84. minuti.