Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 25.10.2023, 21:00 h
Celtic 2:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Remi na Celtic Parku, Atletico se dva puta vraćao iz zaostatka

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Okončana je i druga utakmica trećeg kola skupine E Lige prvaka u kojoj su igrali Celtic i Atletico Madrid. Dvoboj na Celtic Parku završen je bez pobjednika 2:2..-

Druga utakmica trećeg kola skupine E Lige prvaka odigrana je u Glasgowu gdje je Celtic ugostio Atletico Madrid. Škotski prvak stigao je do prvog boda, završilo je 2:2.

Igraj na Dinamo - Viktoria Plzen na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo četiri minuta igre Celtic je stigao do vodstva. Sjajno su kombinirali Matt O'Riley i Kyogo Furuhashi, a japanski nogometaš poentirao iz blizine.

Gosti su dobili penal u 24. minuti nakon starta Craiga Taylora nad Nahuelom Molinom. Odgovornost je preuzeo Antoine Griezmann, pogodio je stativu, no lopta mu se odbila, a drugu šansu nije propustio iskoristiti.

Samo tri minute kasnije Celtic se vratio u vodstvo kada je Luis Palma odličnim udarcem iskosa unutar kaznenog prostora pogodio suprotnu stativu, a lopta je ušla u gol.

Atletico je došao do izjednačenja u 53. minuti kada je lijepo ubacio Marcos Llorente, a Alvaro Morata glavom skrenuo u mrežu. Gosti su u 82. minuti ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Rodriga De Paula.

Do kraja se rezultat nije promijenio. Ivo Grbić ispratio je remi svoje momčadi s klupe.