Dobra pobjeda Goje na startu ATP turnira u Beču

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Borna Gojo uspješno je odradio meč prvog kola ATP turnira u Beču. Za protivnika je imao Rusa Aslana Karaceva kojeg je svladao u dva seta...

Pozivnicu za ATP turnir u Beču dobio je Borna Gojo i za sada je koristi jako dobro. U meču prvog kola stigao je do pobjede protiv 50 mjesta bolje rangiranog Aslana Karaceva iz Rusije (ATP - 37.).

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač slavio je sa 6:3, 6:3 nakon jednog sata i 13 minuta provedenih na terenu, a ovo im je bio prvi međusobni dvoboj na ATP touru.

U prvom je setu rezultat bio poravnat do petog gema kada Gojo radi prvi break. Do kraja je još jednom oduzeo servis protivniku te došao do vodstva u setovima bez ijedne dopuštene break šanse.

Odmah na startu drugog seta hrvatski tenisač napravio je break i poveo s 3:0. Kod 5:2 na servis protivnika imao je tri vezane meč lopte, ali Rus se uspio spasiti, a nakon toga doći i do prve dvije break šanse uopće. Međutim, s četiri poena zaredom Gojo je priveo meč kraju

U sljedećem kolu ga čeka Tommy Paul, 12. tenisač svijeta, koji je sa 6:3, 6:1 bio bolji od Alexandrea Mullera.