Dubrava ispustila 27 razlike i upisala poraz u Alpe Adria Cupu

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Košarkaši Dubrave izgubili su na domaćem parketu od češkog Kolina s 81:79. Hrvatska momčad imala je i 27 poena prednosti, ali nije je uspjela sačuvati do kraja...

U svojoj drugoj utakmici u Alpe Adria Cupu, košarkaši Dubrave upisali su i drugi poraz. Nakon gostujućeg poraza kod Timisoare, zagrebačka momčad izgubila je i na svom terenu protiv češkog Kolina.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubrava je izgubila rezultatom 81:79 i sada može samo čekati novu utakmicu koja se igra za dva tjedna (8. studenoga) kada će protivnik biti slovenska Ilirija.

Nakon prve četvrtine domaća momčad imala je vodstvo od 21:14, da bi u drugoj postigla 32 poena, a primila 15 manje. Nakon 20 minuta igre vodila je rezultatom 53:31, iako je imala najvećih +27 (53:26).

Tijekom treće dionice imala je i 26 koševa viška (57:31). Ipak, kako je vrijeme odmicalo, gosti su se sve više približavali, a tri minute prije kraja prešli i u vodstvo (74:73).

U dramatičnoj završnici za pobjedu gostiju zabio je Adam Ciz s linije slobodnih bacanja, devet sekundi prije kraja. Goste je do pobjede predvodio Holden Redparth s 21 poenom i sedam skokova.

Najbolji je kod Dubrave bio Toni Ročak sa 17 koševa i 12 skokova, dok je Mihael Kos dodao 15 poena i sedam skokova.