Europska liga, skupina H: Molde i Bayer pomeli svoje protivnike

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

U skupini H Europske lige domaćini su upisali vrlo visoke pobjede. Molde i Bayer nisu dopustili protivniku niti najmanju šansu...

Nakon dva poraza na startu, Molde je odigrao sjajnu utakmicu protiv Hackena i svladao ga je s 5:1 te se vratio u igru za prolaz u sljedeću faze Europske lige. Hacken je imao dosta prilika, ali Molde je svoje bolje koristio.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveo je već u šestoj minuti golom Fredrika Gulbrandsena, a u 21. minuti izjednačio je Momodou Sonko.

Do odlaska na odmor Molde s još dva gola bježi na 3:1, a strijelci su bili Magnus Eikrem i Emil Breivik.

U drugom dijelu domaćin je potpuno potopio Šveđane golovima Eikrema i Martina Bjornbaka.

Bayer je s Josipom Stanišićem na terenu od 71. minute svladao istim rezultatom Qarabag. Susret se odvijao vrlo slično, s istim kretanjem rezultata.

Već u šestoj minuti Florian Wirtz zabio je za 1:0 da bi izjednačio u 16. Tural Bajramov. Do odlaska na odmor Alex Grimaldo i Victor Boniface pogađali su za 3:1, a u drugom dijelu točku na i stavili su Grimaldo i Edmond Tapsoba.