Borna Gojo namučio Tsitsipasa, ali ipak izgubio nakon velike borbe

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

Borna Gojo odigrao je još jedan sjajan meč na turniru u Beču, ali nije uspio doći do novog iznenađenja. Stefanos Tsitsipas ipak je bio bolji u dva seta...

Nakon što je u osmini finala svladao 12. igrača svijeta Tommyja Paula, Borna Gojo nije uspio iznenaditi i sedmog tenisača s ATP ljestvice Stefanosa Tsitsipasa.

Igraj na mečeve turnira u Beču na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grk je na kraju ipak slavio iako je Gojo imao šansi i bio je potpuno ravnopravan protivnik. Završilo je 7:6, 7:5 za Tsitsipasa, a meč je potrajao gotovo dva sata.

Prvi set riješen je u tie-breaku, Tsitsipas je uspio u jednom trenutku doći do breaka, poveo je s 4:2, ali Gojo je odmah uzvratio i vratio izgubljeni servis te izborio 13. igru. Tamo je poveo s 3:0, međutim Tsitsipas radi preokret i serijom 7:1 uzima prvi set.

U drugom setu Gojo je odmah propustio dvije vezane break lopte nakon čega su obojica izgledala uvjerljivo na svom servisu.

U završnici je Gojo ipak pokleknuo, kod 5:5 Tsitsipas dolazi do 0:40, koristi drugu break priliku i vodi sa 6:5.

Na servisu za meč imao je problema, Gojo je došao do 0:40 i prilike za povratak u set, ali Tsitsipas se izvukao i uzeo gem, a samim time i set i meč.

Grk je tako prošao dalje, a Gojo je još jednom dobio potvrdu da može igrati i s elitnim igračima ravnopravno.