Supersport Prva NL, 12. kolo, 28.10.2023, 13:50 h, Gradski stadion
Suci: Oliver Romić, Luka Kurtović, Marko Reljan (Osijek)
Tin Sajko 43' (ag)
Šibenik

Vukovar i Šibenik remizirali, gosti više toga promašili

Mihaela Bradovski • subota, 28.10.2023.

U najzanimljivoj utakmici 12. kola SuperSport Prve NL Vukovar je ugostio Šibenik i remizirao 1:1. Sve ono najzanimljivije viđeno je u prvom dijelu...

Franco Capitani Minguez
61'
29
Vanja Pelko
75'
19
Marlon Roos Trujillo
86'
48
Jordy Hendrik Nicolaus Wehrmann
86'

Iker Pozo
46'
2
Bruno Brajković
59'
8
Roko Brajković
74'
10
Stipe Bačelić-Grgić
86'
Mario Carević

Očekivano borbenu i zanimljivu utakmicu odigrali su Vukovar 1991 i Šibenik. Šibenčani su se podigli nakon mini krize u kojoj su bili, a i danas su bili nešto bolji protivnik i bliži pobjedi.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vukovar s klupe nije vodio Ivan Božić koji je zamijenio Miroslava Bojka koji je neočekivano smijenjen.

Od početka je Šibenik pritisnuo i tražio pogodak. Već u drugoj minuti zaprijetio je Božić, ali iz dobre pozicije pucao je preko gola.

Prijetili su i Majić i Roca, ali najbolja prilika u tom dijelu susreta pripala je Torresu koji se sjurio u kontru, ušao u 16 metara i onda nekoliko centimetara pucao pokraj gola.

Nakon pola sata igre bude se i domaćini. Prvo je Sajko daleko od gola poigravao se živcima svog trenera i onda odličnim dodavanjem pronašao Mustedanagića koji puca loše.

Ubrzo je u odličnoj prilici bio i Knöll, ali nije uspio gurnuti loptu pokraj vratara.

U 36. minuti domaćin dolazi do vodstva. Loptu je na desnoj strani dobio Rugašević, odlično je ubacio za Bismarcka koji zabija za vodstvo.

Gosti su se ipak vratili u 43. minuti. Božić je pucao iskosa, Sajko je skrenuo loptu koja pogađa vratnicu, odbija se od Sajka u mrežu.

U drugom dijelu dosta skromnije po pitanju prilika. Bilo je borbeno, ali izuzev dvije situacije za goste, nije bilo puno toga.

Torres je zaprijetio nakon jednog neuspješnog istrčavanja Sajka, a u 82. minuti Roko Brajković iskosa nije bio precizan.

Završilo je 1:1, rezultat koji neće oduševiti niti jedne, niti druge.