SuperSport HNL, 13. kolo, 29.10.2023, 15:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Dino Knez, Deni Grofelnik; 4. sudac: Marino Majstrović; VAR: Mario Zebec, Marjan Tomas
Rijeka
Rijeka
Marco Pašalić 7'
1:0(1:0) Gorica
Gorica

Rijeka sačuvala vodstvo i vratila se na vrh SuperSport HNL-a!

Petar Jenjić • nedjelja, 29.10.2023.

Nogometaši Rijeke vraćaju se na vrh SuperSport HNL-a. U susretu 13. kola na Rujevici su igrali protiv Gorice koju su svladali zahvaljujući lijepom pogotku Marca Pašalića...

Rijeka se vratila na prvo mjesto SuperSport HNL-a. U dinamičnom dvoboju na Rujevici protiv Gorice, momčad Željka Sopića slavila je s minimalnih 1:0 što joj je bilo i više nego dovoljno za nova tri boda i ukupno osmu pobjedu sezone.

Igraj na SuperSport HNL SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je igrala bolje većim dijelom utakmice, uputila je nekoliko sjajnih udaraca, ali se na kraju morala izvlačiti. Ipak, pobjeda je ostala na Rujevici.

Odmah u trećoj minuti odličan ubačaj Ivana Smolčića na drugu stativu za Mateja Mitrovića, ali Ivan Banić odlično brani. Međutim, ni vratar Gorice ništa nije mogao četiri minute kasnije kada domaćin dolazi do vodstva.

Oduzeta je jedna lopta na sredini terena, Toni Fruk ostavio je za Marca Pašalića koji sjajnim udarcem s 20 metara od stative poentira za 1:0 momčadi s Rujevice. Bio je to njegov sedmi pogodak sezone. Uslijedio je period bez pravih šansi.

Iz 19. minute izdvaja se pokušaj Lindona Selahija, a tri minute kasnije još bolji Marka Pjace, no u oba navrata dobro je reagirao vratar gostujuće momčadi. Prvi ozbiljniji pokušaj gosti su imali u 23. minuti kada je Dino Štiglec okušao udarac izvana, no obranio je Nediljko Labrović.

Ivan Banić još je u nekoliko navrata morao reagirati. Tako se izdvaja udarac Nike Jankovića u 35. minuti, a isti igrač je šest minuta kasnije pokušao i iz slobodnog udarca. Nije bilo promjene rezultata do kraja poluvremena.

Odmah šansa nakon 30 sekundi u nastavku, Pašalić je blizu drugog gola, ali pucao je kraj stative. U 50. minuti najbolja prilika za Goricu do tada. Josip Mitrović je pucao, ali Labrović obrani uz manje poteškoće. U nastavku akcije probao je Lenny Ilečić iz teškog kuta, ali domaćin je odbio u korner.

Osam minuta kasnije Pjaca se izborio za poziciju unutar kaznenog prostora i lukavo pucao u prvu stativu. Banić je refleksno obranio. Momo Yansane je pogodio stativu u 61. minuti, a Krešimir Krizmanić nespretno udario i poslao u vlastitu mrežu. Međutim, napadač Rijeke bio je ispred protivničke obrane.

U igru je u 64. minuti ušao Jurica Pršir, a nakon toga imao dva udarca izvana. Prvi je otišao iznad gola, a drugi iz voleja s više 20 metara malo kraj stative. Dugo se nije ništa događalo, a u sudačkoj nadoknadi gosti su mogli do izjednačenja.

Luka Kapulica uspio je uputiti udarac iz kaznenog prostora, ali Matej Mitrović očistio je malo ispred gol linije. Ipak, rezultat se do kraja više nije promijenio.