Milan ispustio dva gola prednosti u Napulju, Inter ponovno na vrhu

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 29.10.2023.

U najzanimljivijoj utakmici 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Milan su odigrali 2:2, nakon što su gosti vodili 2:0 na poluvremenu.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je prvi dio pripao "Rossonerima," a nastavak susreta aktualnom prvaku.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su već u drugoj minuti imali priliku, no udarac Oliviera Girouda je bio blokiran. U 22. minuti Francuz je ipak zabio. Christian Pulišić je ubacio, a Giroud glavom pogodio za 1:0. Devet minuta kasnije francuski napadač je ponovo glavom tresao mrežu. Ovoga puta asistirao je Davide Calabria. U 41. minuti je moglo biti i 3:0, no Tijjani Reijnders nije bio precizan.

Napoli je uspio smanjiti u 50. minuti golom Mattea Politana, a na 2:2 je postavio Giacomo Raspadori sjajnim golom iz slobodnog udarca u 64. minuti.

Domaćin je u 89. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Brazilac Natan. Milan je igrača više mogao iskoristiti dvije minute kasnije, no Davide Calabria je iz sjajne prilike pucao glavom pored gola. U posljednjim sekundama susreta odličnu priliku je imao i Hviča Kvarachelija, ali je vratar Milana bio koncentriran.

Remi u Napulju najviše je obradovao Inter koji je na San Siru pobijedio Romu sa 1:0 vrativši se na vrh ljestvice. Gol odluke zabio je Marcus Thuram u 81. minuti utakmice na ubačaj Federica Dimarca.

Inter je dominirao veći dio susreta, domaćin je imao 64 posto posjeda lopte, uputio je ukupno 17, a Roma tek dva udarca.

"Nerazzurri" su tijekom susreta i dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola. U šestoj minuti je prečku pogodio Hakan Calhanoglu, a u 89. minuti i Carlos Augusto.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Empoli i Atalanta, te Lazio i Fiorentina.

Na ljestvici vodi Inter sa 25 bodova, Juventus je drugi sa 23 boda, treći Milan ima 22, Napoli je na 18, a Fiorentina ima 17 bodova.