Lazio u posljednji trenutak do tri boda, Pašalićeva Atalanta prejaka za Empoli

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.10.2023.

Odigrana su i posljednja dva susreta desetog kola Serie A. Lazio je u posljednjim trenucima izborio pobjedu protiv Fiorentine dok je Empoli visoko poražen od Atalante...

Fiorentina je bila vrlo blizu osvajanja boda u Rimu kod Lazija, ali se na kraju domaćin uspio provući do sva tri boda. Presudio je kazneni udarac dosuđen u posljednjim trenucima sudačke nadoknade.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fiorentina je u prvom dijelu izgledala dobro i stvarala prilike, u 13. minuti Lucas Beltran postigao je pogodak, ali nakon VAR intervencije, on je poništen zbog igranja rukom. Nedugo nakon toga nova prilika za Fiorentinu, ponovno je u prvom planu Beltran, noi glavom šalje loptu u vratnicu.

U drugom dijelu Lazio se probudio i bio bolji, a do pobjede je došao u sudačkoj nadoknadi. Nikola Milenković igrao je rukom, a Ciro Immobile bio je precizan s 11 metara.

Toma Bašić na jednoj i Josip Brekalo na drugoj strani ostali su na klupi.

Atalanta je zasluženo i očekivano slavila protiv Empolija s 3:0. Gosti su već u prvih pola sata došli do dva gola prednosti te su na kraju s još jednim pogotkom završili posao.

Već u petoj minuti gosti su poveli, Lookman je dao loptu u 16 metara odlično postavljenom Scamacci koji dolazi pred vratara i atraktivno petom zabija.

Scamacca je bio prvo ime susreta, u 51. minuti je zabio i za 3:0, a još je pogodio i vratnicu i gredu.

Osim njega strijelac je bio i Teun Koopmeiners i to pogotka za 2:0.

Mario Pašalić ušao je u 66. minuti upravo umjesto Koopmeinersa.