Hrvati odveli Cluj do pobjede, Vida slavio protiv Kotarskog

Branimir Korać • utorak, 31.10.2023.

Karlo Muhar bio je junak Cluja u pobjedi protiv Farula, s dva gola kojima je donio preokret. U Grčkoj su se pak susreli Domagoj Vida i Dominik Kotarski...

U 14. kolu rumunjskog prvenstva CFR Cluj ugostio je Farul Constantu i upisao je pobjedu 3:1. S ova tri boda Cluj se približio vodećem FCSB-u koji je odigrao 2:2 u gostima kod Petrolula.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Farul je poveo u gostima kod Cluja golom Constantina Budescua da bi u 31. minuti domaćin izjednačio. Nakon ubačene lopte u 16 metara, Anton Krešić je glavom vraća u sredinu gdje natrčava Karlo Muhar i također glavom zabija za 1:1.

U 63. minuti Muhar zabija još jednom, ovaj put nakon lijepe akcije i duplog pasa, pogađa za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je bivši napadač Šibenika Luka Juričić koji se našao sam pred vratarom.

Krešić, Cvek i Muhar odigrali su cijelu utakmicu, a Juričić je ušao na početku drugog dijela.

U Grčkoj je bio na rasporedu veliki dvoboj između AEK-a i PAOK-a. AEK je odnio pobjedu 2:0, potpuno zasluženo.

Prvi gol stigao je u 17. minuti kada je Pineda sjajno glavom zakucao loptu u mrežu, a točku na i stavio je Eliasson u 54. minuti.

Domagoj Vida na jednoj strani i Dominik Kotarski na drugoj odradili su cijelu utakmicu.