Napoli nije uspio zaustaviti stopostotni Virtus unatoč odličnom nastupu Zubčića

Branimir Korać • utorak, 31.10.2023.

U posljednjem susretu petog kola talijanskog prvenstva Napoli je ugostio Virtus i upisao je poraz 88:75. Viurtus tako ostaje na vrhu ljestvice s omjerom 5-0 koliko ima i Spahijina Umana Reyer Venezia...

Napoli je u domaćem dvoboju protiv Virtusa imao kriznu drugu četvrtinu i nije se uspio oporaviti od toga. Virtus je tu stekao visoku prednost te otišao do pobjede.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ušao je Napoli u ovaj susret s omjerom 3-1, nadao se da može Virtusu nanijeti prvi poraz, ali kada izgubite četvrtinu s 23:6 protiv ovakvog protivnika, teško je računati na pobjedu.

Nakon što se odvojio, Virtus je imao i 20 poena viška te rutinski priveo utakmicu kraju.

U momčadi pod vodstvom Igora Milačića istaknuli su se Tomislav Zubčić koji je za 27 minuta ubacio 20 poena (0/2 za dva, 5/9 za tri, 5/5 slobodna) uz sedam skokova, Tyler Ennis sa 16 poena te Tariq Owens s 12 poena i 12 skokova.

Kod pobjednika Jordan Mickey ubacio je 17 poena uz 14 skokova, a Marco Belinelli dodao je 14 poena.