SuperSport Hrvatski kup, osmina finala, 31.10.2023, 14:00 h

Rudeš prošao dalje, Srbljinović zabio sa svoje polovice

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Nogometaši Rudeša izborili su plasman u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. U dvoboju osmine finala svladali su Slaven Belupo...

Stigla je i druga pobjeda za Rudeš ove sezone. Doduše ne i prva u SuperSport HNL-u, tamo gdje su se nadali, ali definitivno će dobro doći u nastavku prvenstva.

Igraj na utakmice SuperSport HNK na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U goste im je u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa stigao Slaven Belupo, a zagrebačka momčad je na svom terenu slavio rezultatom 3:1.

Domaća momčad stigla je do vodstva u 13. minuti susreta kada je poentirao Ivan Pešić. Međutim, već šest minuta kasnije, Slaven Belupo stigao je do poravnanja na utakmici.

Pogodak je postigao Argentinac Bautista Cascini. Zanimljivo, i jednom i drugom nogometašu to su bili prvi golovi za svoje klubove u službenim natjecanjima.

Domaćin se vratio u prednost u nastavku susreta. Igrala se 57. minuta kada je poentirao Luka Pavković udarcem glavom nakon kratko izvedenog kornera.

Rudeš je do trećeg pogotka stigao u 79. minuti kada je sa svoje polovice zabio Tomislav Srbljinović. Primijetio je izlazak Ivana Čović i majstorski pogodio na prazan gol.