SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 31.10.2023, 14:00 h, Ploče, Jadranovo
Suci: Dario Kulušić , Goran Peroca, Stipe Brajković (Šibenik)
Emir Sahiti 90'+2'
Hajduk

Hajduk jedva do pobjede u Pločama i plasmana u četvrtfinale

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa izborio je branitelj naslova Hajduk. Na gostovanju kod Jadrana Luke Ploče upisao je pobjedu rezultatom 2:0...

Nikola Čepo
63'
18
Josip Listar
69'
14
Rino Škorlić
82'
21
Duje Žderić
82'

Mislav Karoglan

Nogometaši Hajduka gostovali su u Pločama kod jedne od najboljih ekipa SuperSport Druge NL, Jadrana. Domaćin je bio i više nego tvrd orah, pokazao se u jako dobrom svjetlu, a kada na to nadodamo Hajdukovu nepreciznost i neefikasnost koja ga "krasi" u posljednje vrijeme, dobijemo napetu utakmicu.

Igraj na utakmice SuperSport HNK na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Mislava Karoglana slavila je rezultatom 2:0 i tako izborila plasman među osam najboljih. Autogol je donio vodstvo Hajduku, iako je golova itekako moglo biti još.

Prva šansa za Hajduk u 12. minuti, Marko Livaja je proigrao Aleksandra Trajkovskog koji je došao pred vratara, probao ga nadmudriti, ali vratar domaćina dobro je reagirao. Deset minuta kasnije, odlične obrane Olivera Kalca. Prvo je obranio pokušaj Livaje izvana, a nakon toga Trajkovskog koji s devet metara ne zabija.

Anthony Kalik je izgubio loptu na centru, Max Galić je odmah pucao sa svoje polovice s obzirom na to da je Lovre Kalinić bio izvan gol linije, ali lopta ipak ide preko gola. Bio bi to spektakularan pogodak.

Najbolju šansu Hajduk je imao u završnici prvog poluvremena kada je Livaja iz blizine ostao neometan, ali se Kalac dobro namjestio i lopta ga je pogodila. Nije bilo golova nakon prvih 45 minuta.

Još jedna prilika za goste u 56. minuti. Kontra Hajduka, Livajin udarac odbio je Kalac, ali se igraču gostiju lopta vratila, međutim, kut nije bio prevelik za ozbiljniji udarac. Završila je lopta u vanjskom dijelu mreže.

Odličan udarac domaćin je imao na početku 62. minute kada je izvana pucao Ante Glavina, ali obranio je Kalinić. Kad već nije mogao Hajduk, onda je to napravio Jadran. Igrala se 73. minuta kada je Rokas Pukštas ubacio, a David Martić nespretno poslao u vlastitu mrežu.

Pitanje pobjednika Hajduk je riješio u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je poentirao Emir Sahiti, dobro plasiranim udarcem u sami kut.