SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 31.10.2023, 17:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek
Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Vice Vidović; 4. sudac: Marino Majstrović
Karlovac 1919
0:1(0:1) Osijek
Kristijan Lovrić 21' (11m)
Osijek

Osijek pogotkom iz penala preskočio Karlovac!

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Nogometaši Osijeka treći su četvrtfinalist SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Na gostovanju kod Karlovca uspjeli su slaviti s minimalnih 1:0...

Luka Viduka
63'
5
Rafael Stepinac
82'
2
Loran Rojnić
86'
19
Haoran Li
86'

Zoran Zekić

Odigrana je i treća današnja utakmica u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Nogometaši Osijeka gostovali su kod Karlovca, opravdali ulogu favorita i slavili s 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNK na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Član SuperSport Druge NL pružio je jako dobar otpor i imao svoje šanse, ali nije uspio iznenaditi. Zanimljivo, u sedmom međusobnom dvoboju Osijek je upisao prvu pobjedu.

Karlovac se vrlo dobro postavio u prvih 20 minuta, a Osijek još uvijek bez prave šanse. I onda su Bijelo-plavi dobili šansu iz kaznenog udarca nakon što je, umjesto visoke lopte, Zvonko Pamić udario Petra Brleka.

Sudac Jakov Titlić dosudio je penal, a siguran je s 11 metara bio Kristijan Lovrić. Nakon toga vidjeli smo po jedan udarac u okvir na obje strane. Prvo je pucao Ivor Ribar, a nakon toga i Domagoj Bukvić, no vratari su obranili.

U 41. minuti Ramon Mierez je nakon gužve u petercu uspio uputiti udarac, Ivan Jagatić je obranio, a zatim i otklonio s gol linije. Do kraja poluvremenu nije bilo konkretnijih šansi.

Prilika za Karlovac u 48. minuti, Ivan Matiaž je pucao s 15 metara, no lopta odlazi preko gola. Minutu kasnije sjajan udarac Miereza, ali Jagatić paradom spašava svoju momčad. Vratar Karlovca obranio je i dobar pokušaj Domagoja Bukvića iz 57. minute.

Uslijedila su dva pokušaja domaćina, prvo je Toni Kurečki pucao izvana, a Malenica odbio u korner. Nakon tog istog kornera glavom je šutirao Bruno Međimorec, no lako hvata gostujući vratar.

Šansa Osijeka u 89. minuti, Luka Zebec je lijepo prošao i uposlio Miereza, no napadač gostiju poslao je loptu kraj gola.