Kovačev Wolfsburg izbacio dvostrukog branitelja naslova

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Odigrane su tri utakmice šesnaestine finala njemačkog Kupa. Wolfsburg Nike Kovača svladao je na domaćem terenu osvajača zadnja dva izdanja ovog natjecanja, RB Leipzig...

Nakon tri poraza u prvenstvu, Wolfsburg Nike Kovača stigao je do pobjede u 1/16 finala njemačkog Kupa. Na domaćem terenu svladao je RB Leipzig s 1:0 i tako zaustavio protivnika na putu prema osvajanju trećeg uzastopnog naslova u natjecanju.

Igraj na njemački Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wolfsburg je poveo nakon 14 minuta igre zahvaljujući pogotku Vaclava Cernyja nakon asistencije Tiaga Tomasa. Čeh je neobranjivo pogodio pod gredu za prvijenac ove sezone.

Do kraja poluvremena nije bilo golova, a gosti su ostali s igračem manje u 56. minuti nakon drugog žutog kartona Yussufa Poulsena. Gosti su u završnici potpuno pritisnuli, ali nisu uspjeli poravnati.

Čak je i Wolfsburg bio bliže drugom golu, ali Jonas Wind pogodio je stativu nakon odigravanja Lovre Majera koji je ušao u 81. minuti.

Homburg, član četvrte lige, izbacio je drugoligaša Greuther Fürth, a nakon zanimljivih 90 minuta slavio je rezultatom 2:1.

Četvrtoligaš je poveo u 32. minuti pogotkom Fabiana Eisela, a gosti poravnali u 52. minuti preko Branimira Hrgote. U 83. minuti domaćin se vratio u vodstvo nakon zgoditka Phila Harresa.

Porazi Union Berlina se i dalje nastavljaju, a danas je upisan 11. uzastopni. Na gostovanju kod Stuttgarta poražen je rezultatom 1:0.

Završnica prvog poluvremena donijela je vodstvo Stuttgartu zahvaljujući golu Deniza Undava. Do kraja susreta rezultat se više nije promijenio.

Josip Juranović nije u kadru Uniona zbog ozljede.

U dvoboju dva drugoligaša, St. Pauli je na domaćem terenu, tek nakon produžetaka, uspio slaviti protiv Schalkea. Završilo je 2:1.

Schalke je zabio za vodstvo u 16. minuti preko Marcina Kaminskog kojem je asistirao Tobias Mohr. Domaćin je poravnao iz penala preko Marcela Hartela u 57. minuti.

S obzirom na to da do isteka 90 minuta nije bilo promjene rezultata, igrali su se produžeci. Pogodak za prolazak St. Paulija zabio je Johannes Eggestein.