Vodeni sportovi

Crvena zvezda u egal završnici svladala splitski Jadran

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Crvena zvezda stigla je do pobjede u četvrtom kolu Lige prvaka. Splitski Jadran imao je svoje šanse, ali nije ih iskoristio te je poražen s 12:11...

U utakmici četvrtog kola Lige prvaka, vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi su na gostovanju kod Crvene zvede rezultatom 12:11. Srpska momčad tako je stigla do prve pobjede ove sezone u ovom natjecanju.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu dionicu bolje je odigrao domaćin koji je nakon osam minuta vodio s 3:2. U drugoj je Jadran stigao do prvog vodstva (5:4) minutu i pol prije kraja poluvremena, no Zvezda s dva brza gola vraća prednost.

Odlično je hrvatski prvak krenuo u treću četvrtinu te s tri pogotka poveo 8:6. Imao je šanse otići i na veću razliku, no nije ih iskoristio, a domaćin je uzvratio istom mjerom te uoči zadnjih osam minuta vodio s 9:8.

Potrebno je izdvojiti da se u posljednjoj četvrtini u strijelce upisao i vratar Mate Anić koji je pogodio s gola na gol. Egal je ostao do samog kraja, a pogodak za pobjedu domaćina zabio je Dušan Vasić dvije i pol minute prije kraja.

Kod Zvezde su po dva gola zabiili: Dušan Vasić, Draško Gogov, Ivan Basara i Marko Radović. Najbolji je kod Jadrana bio Konstantin Harkov s pet golova, Anić je obranio 11 lopti.

U desetom međusobnom dvoboju Zvezda je tako stigla do prve pobjede i sada je na četiri boda. Jadran ima dva više na drugom mjestu, prvi je Ferencvaroš s 12, dok je Jadran Herceg Novi na dva boda.