Sjajan gol Nikole More u pobjedi Bologne!

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Nikola Moro postigao je vodeći pogodak u pobjedi svoje Bologne na domaćem terenu protiv Verone. Tako je pomogao momčadi izboriti osminu finala talijanskog Kupa...

Danas je odigrana i treća utakmica šesnaestine finala talijanskog Kupa, a plasman dalje izborila je Bologna koja je na domaćem terenu s 2:0 bila bolja od Verone. U sljedećoj rundi čeka je Inter.

Igraj na talijanski Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U završnici prvog poluvremena Bologna je stigla do vodstva, lopta je malo unutar kaznenog prostora došla do Nikole More, a hrvatski nogometaš prekrasnim udarcem matirao protivničkog vratara.

Iako ove godine ne dobiva previše minuta, a još od 1. listopada nije ubilježio dvoznamenkast broj istih, Moro se današnjim pogotkom, ali i izvedbom može polako početi vraćati u uži krug kandidata za prvih 11. Njegov pogodak bio je ujedno i jedini udarac u okvir domaćina u prvom dijelu.

Do drugog gola domaća je momčad stigla u 62. minuti kada je svoj prvi gol za klub postigao Sydney van Hooijdonk. Gosti su ostali s igračem manje u 73. minuti kada je Suat Serdar napravio prekršaj kao posljednji igrač obrane i zaradio izravan crveni karton.

U ostatku susreta pao je ritam, Bologna je sačuvala vodstvo i prošla dalje. Nikola Moro odigrao je cijeli susret za domaću momčad.