Jana Fett spasila pet set lopti pa dobila devet gemova zaredom

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Jana Fett izborila je drugo kolo na Challengeru u Midlandu. Do pobjede u dva seta stigla je protiv Arianne Hartono iz Nizozemske...

Na Challengeru u američkom Midlandu uspješno je krenula Jana Fett, 198. tenisačica svijeta, koja je za protivnicu na startu turnira imala Nizozemku Arianneu Hartono.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica slavila je protiv 180. na WTA ljestvici sa 7:5, 6:0 nakon jednog sata i 40 minuta provedenih na terenu. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Hrvatska tenisačica imala je break zaostatka odmah na početku meča, a njena protivnica je kod 5:4 servirala za set. Imala je pet set lopti, ali Fett je sve uspjela spasiti te nakon toga napraviti još jedan break za set.

Poslije toga preuzela je konce igre te dobila sve preostale gemove do kraja meča, iako je i sama morala spašavati četiri break šanse protivnice koja se nije oporavila od gubitka prvog seta.

U sljedećoj rundi igrat će protiv bolje iz dvoboja između Rebecce Marino iz Kanade i Emiliane Arango iz Kolumbije.