Španjolski prvoligaši uspješno prošli niželigaške prepreke

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Odigrano je šest utakmica 1/64 finala u španjolskom Kupu kralja. Uspješna gostovanja kod niželigaša odradile su prvoligaške momčadi...

Drugoligaš Levante izbacio je bez većih problema petoligaša Vareu s 3:0. Kao gost je slavio s 3:0, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Carlos Alvarez, Rober Ibanez i Dani Gomez.

Igraj na španjolski Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Espanyol je slavio u gostima kod člana četvrtog ranga Mensajera rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Salvi Sanchez. Prvi iz penala u 36., a drugi dvije minute kasnije.

S četiri pogotka u mreži Eibar je ispratio petoligaša Lorcu Deportivo, a sve je postigao u drugom poluvremenu. Prvo je zabio Angel Troncho, nakon njega Konrda de la Fuente, da bi posljednja dva postigao Ager Aketxe.

Almeriji ne ide najbolje u Primeri, ali u Kupu je uspješno odradila posao kod člana četvrtog ranga Talavere. Slavila je s 2:0 pogocima Largieja Ramazanija iz 14. i Marka Milovanovića iz 45. minute.

U završnici susreta ostala je s igračem manje kada je u razmaku od šest minuta dva žuta kartona zaradio Cesar Montes. Meksikanac je ušao u igru u 86. minuti, odmah dobio žuti, a vrlo brzo i drugi.

Petoligaš Manacor nije imao previše šansi protiv Las Palmasa koji je u gostima slavio s 3:0. Redom su zabijali Julian Araujo, Alberto Moleiro i Pau Ferrera.