SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 01.11.2023, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar)

Radnik izdržao jedno poluvrijeme, Gorica ipak u nastavku do visoke pobjede

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.11.2023.

Dva potpuno različita poluvremena odigrali su Gorica i Radnik iz Križevaca.U prvom dijelu Goričani su se jako mučili, gosti su čak i više prijetili, ali na odmoru je bilo 0:0. U nastavku je Gorica izmjenama dobila na kvaliteti, Radnik to nije mogao pratiti i domaćin je uvjerljivo slavio...

Mateo Dunić
46'
14
Šimun Šabijan
63'
6
Borna Lesjak
63'
19
Niko Mihalinec
63'
77
Luka Tihelka
74'
Mario Vodanović

Dinko Jeličić nije mogao biti zadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali u prvom poluvremenu protiv Radnika. Dosta skromno izdanje, ali ne treba čuditi jer je ta postava prvi put igrala zajedno.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su s druge strane izgledali dosta dobro i prijetili su Gorici. U 19. minuti Mihael Mladen je zaprijetio iz okreta, ali pogodio je vanjski dio mreže.

Gorica je prvu veću priliku imala u 40. minuti kada je Šroler pucao iz dobre pozicije, ali lopta ide malo pokraj vratnice.

Vidio je Jeličić da Gorica ima problema i odmah je uveo Mitrovića i Ndockyta te nije dugo čekao na pogodak.

U 51. minuti upravo Mitrović je ubacio s lijeve strane, Sandi Kovač bio je u skoku i prenio je loptu u svoju mrežu.

Pet minuta kasnije već je 2:0. Vujnović je nakon kornera spustio loptu za Krizmanića koji puca, Koprić odbija loptu, ali u Grdenića od kojeg se pak odbija u mrežu.

Radnik je tu već dosta pao i u 62. minuti Gorica je bila nadomak trećeg pogotka. Iskosa je pucao Raspopović, a Koprić je odbio loptu u vratnicu.

Što Gorica nije napravila u 62., napravila je u 65. minuti. Ndockyt je asistirao, a Mitrović zabio za 3:0.

Visio je četvrti gol u zraku i napokon je pao u 88. minuti kada Ante Matej Jurić postavlja konačnih 4:0.

Gorica je tako spriječila iznenađenje i očekivano je prošla dalje.