Blamaža Bayerna i ispadanje iz DFB Pokala od trećeligaša

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 02.11.2023.

Bayern München doživio je noćnu moru u srijedu u Saarbrückenu, eliminiran je iz Njemačkog kupa u osmini finala od strane trećeligaša, a k tome se ozlijedio branič Matthijs de Ligt, tri dana prije Klassikera u Dortmundu.

Dugo neizvjestan dvoboj, zbog stanja terena nakon obilnih kiša proteklih dana u Saarlandu na jugozapadu Njemačke, okončan je pobjedom trećeligaša od 2:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Thomas Müller je dao gol za Bayern u 16. minuti lijepim udarcem s ruba šesnaesterca, a Saarbrücken se vratio neposredno prije odlaska na odmor golom Patricka Sontheimera. To je posebno zagrijalo 16.003 gledatelja na stadionu Ludwigsparkstadion u Saarbrückenu, koji su se prisjetili 6:1 koliko je njihova momčad nanijela Bayernu u Bundesligi u sezoni 1976./77.

U drugom poluvremenu Bayern je opsjedao protivnički gol, ali je vratar Tim Schreiber briljirao. U jedinoj opasnijoj akciju Saarbrückena u drugom poluvremenu, Marcel Gaus postigao je pobjednički pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Suočavajući se s momčadi niže od druge lige, Bayern je dobio posljednjih 27 kup dvoboja, a posljednji poraz datira iz 1. studenog 2000. u Magdeburgu (5-3 poraz na jedanaesterce).

Bayernu je ovo treće prerane ispadanje u zadnje četiri sezone, u fazi osmine finala Kupa.

U siječnju 2021. izbacio ga je Kiel (tada drugoligaš), na jedanaesterce, da bi u studenom 2021. doživio najteži poraz u povijesti u Kupu na travnjaku Mönchengladbacha (5:0).Prošle godine izgubio je u četvrtfinalu kod kuće od Fribourga. Dvadeseta i posljednja pobjeda Bavaraca u Kupu, što je rekord, datira iz lipnja 2020., a navijači Bayerna morat će pričekati barem do proljeća 2025. za trijumf na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U subotu je Klassiker njemačkog nogometa u Dortmundu na travnjaku Westfalenstadiona, a Bayern neće moći računati na Joshuu Kimmicha, suspendiranog dvije utakmice nakon crvenog kartona u Bundesligi u subotu protiv Darmstadta (8:0).