SuperSport HNL, 14. kolo, 03.11.2023, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić,Bojan Zobenica,Ivan Mihalj;4. sudac: Ivana Martinčić; VAR: Marin Vidulin,Vedran Đurak

Remi u Kranjčevićevoj: Lokomotiva i Rijeka u skromnom dvoboju bez pobjednika

Iz Kranjčevićeve:Branimir Korać • petak, 03.11.2023.

Lokomotiva i Rijeka nisu odigrale utakmicu u skladu s očekivanjima. Malo prilika na obje strane, dosta borbenosti, ali premalo preuzimanja rizika. Završilo je s pravednih 1:1...

Očekivalo se više i od Rijeke i od Lokomotive. U konačnici susret je okončan remijem 1:1, a može se reći kako pobjedu nisu zaslužili niti jedni niti drugi.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je otvoren obostrano dinamično, vrlo rano je Lokomotiva imala situaciju koja je mirisala na opasnost kada je Goričan pobjegao, ali dostigao ga je Smolčić, igrač Lokosa izgubio je ravnotežu i nije uspio zaprijetiti.

Još jedna situacija koja je također mirisala opasnost stigla je nakon odličnog izlaska Lokomotive s nizom dodavanja iz prve, u konačnici je Krivak ubacio s desne strane ne peterac gdje je bio Tuci, ali Dilaver je bio čvršći u skoku.

Sve do sredine prvog poluvremena nije bilo konkretnijih udaraca prema golu s obje strane, a onda se u 25. minuti Janković lakoćom izborio za prostor, no pucao je ravno u Čavlinu.

Niti minutu kasnije Lokomotiva dolazi do vodstva. Loša povratna lopta Jankovića, postala je odlična lopta u prostor za Tucija koji ide sam na Labrovića i rutinski zabija za 1:0 domaćina.

Nisu Riječani izgledali najbolje u prvih pola sata i tek nakon primljenog gola počeli su pokazivati znakove života. U 32. minuti Pjaca je bio u solidnoj situaciji, dobio je loptu pred golom Čavline, ali nije je dobro zahvatio u padu i vratar Lokomotive uspio je obraniti.

Pet minuta kasnije Pjaca je dobro gurnuo loptu u 16 metara za Ivanovića koji se okreće i puca preko gola s nekih 12-13 metara.

Ipak u 44. minuti Rijeka je ipak došla do pogotka za poravnanje. Jankovićev ubačaj s lijeve strane došao je do Fruka koji glavom skreće loptu u mrežu za 1:1 na odmoru.

U drugi dio bolje je ušla Lokomotiva koja je u 52. minuti mogla vratiti prednost na svoju stranu. Bartolec je odlično povukao napad i dao loptu za Tucija, on je nije najidealnije primio, ali našao se pred Labrovićem koji ipak dobro izlazi i zatvara taj pokušaj.

Na prvu prijetnju Rijeke u drugom dijelu čekalo se do 60. minute kada je Banda ubacio iz slobodnog udarca, a u skoku najviši bio Mitrović, no nije bio precizan, pucao je pokraj gola.

Nakon toga uslijedilo je dugačko razdoblje bez ikakvih prijetnji na obje strane. Nitko nije posebno preuzimao rizik, igralo se između dva kaznena prosora, a prvi opasniji pokušaj nakon više od 20 minuta monotonije u 82. minuti imao je Janković koji je gađao s 18 metara, ali lopta ide malo pokraj gornjeg kuta.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:1, u konačnici i realan ishod s obzirom na prikazano.