SuperSport HNL, 14. kolo, 04.11.2023, 16:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1.878
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Dejan Vuković (Zagreb)

Branimir Korać • subota, 04.11.2023.

Nakon Hajduka i Dinama, u Velikoj Gorici pao je i Osijek! Nije Zoran Zekić bez veze upozoravao da Osijeku neće biti nimalo jednostavno u ovom susretu i da traži punu koncentraciju. Nije pomoglo, domaćin je ponovno bio neumoljiv...

Još jedno odlično izdanje Gorice, vrlo disciplinirano i borbeno te u konačnici učinkovito. Sjetimo se prošle sezone i onog kriznog razdoblja koliko je Gorica trebala prilika za pogodak, sada je to puno bolje, sada ima puno više mirnoće u završnici.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I protiv Osijeka je znala kazniti pogreške protivnika, a s druge strane strpljivo se braniti i čekati na svoju priliku.

Osijek od dolaska Zorana Zekića na klupu nije znao za poraz, dapače, nanizao je tri pobjede, no ovdje je ipak naišao na zid.

Gosti su dobro ušli u utakmicu i imali vrlo dobru priliku u 12. minuti kada je Mierez proigrao Bukvića, ali on ne zabija iz dobre situacije već pogađa vanjski dio mreže.

U 17. minuti sporna situacija, Munksgaard je zaustavio Miereza, prekršaj je bio malo unutar kaznenog prostora, dugo se pregledavala snimka, a na kraju je lopta pripala Goričanima.

Na prvi pogodak čekalo se do same završnice prvog dijela kada je nakon ubačene lopte u 16 metara Matavž lijepo proigrao Štigleca koji snažnim udarcem pogađa za vodstvo domaćina.

Odmah na početku drugog dijela Osječani su proslavili pogodak. Gržan je proigrao Miereza koji lijepo pogađa, ali VAR je potvrdio kako je Mierezovo rame bilo u zaleđu.

Gorica je odmah nakon toga zaprijetila, dva puta Malenica je branio pokušaje Pršira.

Nova situacija u kojoj su Osječani tražili kazneni udarac dogodila se u 59. minuti kada je visoko odbijena lopta pala na ruku Pršira, ali ruka je bila iza leđa i Strukan je procijenio kako to nije bilo za 11 metara.

Kako je vrijeme odmicalo, tako se igra Osijeka polako raspadala i Gorica je bila sve opasnija. U 66. minuti Matavž je zatresao gredu, a u zadnjih deset minuta Gorica dolazi do dva pogotka.-

Prvo je u 82. minuti Ndockyt krasnim dodavanjem proigrao Soldu koji lakoćom zabija, a u 87. minuti Štiglec je ubacio, Krizmanić vratio loptu na drugu stranu gdje je Pršir koji s loptom uklizava u mrežu.

Ostalo je tih 3:0, Gorica nastavlja sa sjajnim rezultatima na svom terenu.