Juventusu tri boda u Firenci, Romin preokret u sudačkoj nadoknadi protiv Leccea

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Odigrana su četiri susreta 11. kola Serie A, dvije pobjede odnijeli su domaćini, a dvije gosti. Na svom travnjaku slavila je Roma golovima u sudačkoj nadoknadi dok je Cagliari povezao dvije pobjede nakon što dosad nije uopće mogao slaviti. Juventus je stigao do tri važna boda u Firenci, a Monza u Veroni...

Veronina forma i dalje je loša, upisala je četvrti uzastopni poraz, ovaj put kod kuće protiv Monze s 3:1. Monza je s druge strane udaljena samo dva boda do pozicija koje vode u Europu.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na gostovanju u Veroni Monza je probila led u 41. minuti pogotkom Lorenza Colomba da bi u drugom dijelu Colombo i Luca Caldirola odveli Monzu na visokih 3:0. Michael Folorunsho u 86. minuti samo je smanjio na konačnih 1:3.

Mirko Marić kod gostiju nije ulazio u igru.

Roma je golovima u sudačkoj nadoknadi stigla do pobjede protiv Leccea 2:1. Vodili su gosti do 91. minute, a onda je Roma s dva gola napravila preokret.

Već u petoj minuti Rimljani su mogli do vodstva, dosuđen je kazneni udarac, ali Wladimiro Falcone obranio je pokušaj Romelua Lukakua.

Sredinom drugog dijela Pontus Almqvist doveo je Lecce do vodstva, tu je prednost držao do završnice, a onda prvo Sardar Azmoun, a zatim Lukaku u 91. i 94. minuti zabijaju za preokret.

Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Cagliari devet kola nije znao za pobjedu pa je sada povezao dvije. Slavio je i protiv Genoe i to s 2:1. Nicolas Viola i Gabriele Zappa bili su strijelci za domaćina, a za goste je zabio Albert Gudmundsson i to u trećoj utakmici zaredom.

Milana Badelja u 59. minuti zamijenio je George Puscas

Veliku gostujuću pobjedu upisao je Juventus koji je slavio s 1:0 kod Fiorentine. Stara dama tako je učvrstila drugo mjesto četvrtom uzastopnom pobjedom dok se Fiorentinin pad nastavio i upisala je treći poraz u nizu.

Pogodak odluke postigao je u desetoj minuti Fabio Miretti, domaćin je bio bolji, ali nije uspio realizirati nijednu od stvorenih prilika.