Nice ponovno na vrhu ljestvice, još uvijek ne zna za poraz

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 05.11.2023.

U posljednjem susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Nice je pobijedila Rennes s 2:0 vrativši se na vrh ljestvice.

Nice je tako ostala jedina momčad u ligama "Petice" uz njemački dvojac Bayer i Bayern, te engleskog premierligaša Tottenham koja ove sezone još nema ligaški poraz.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 11 odigranih susreta Nice je ostvarila sedam pobjeda i četiri remija uz 13:4 razliku pogodaka.

Momčad koju vodi 34-godišnji Talijan Francesco Farioli, je povela u posljednjim trenucima prvog dijela golom Jeremiea Boge. Gosti su došli do "zraka" nakon što je u 76. minuti isključen domaći veznjak Youssouf Ndayishimiye, međutim u 86. minuti je isključen i gostujući branič Warmed Omari.

Minutu kasnije Nice je riješila pitanje pobjednika. Sofiane Diop je pucao iz slobodnjaka pogodivši prečku, no lopta se od Mandandinih leđa odbila u gol.

Identičnim rezultatom Monaco je pobijedio Brest, a golove za pobjedu momčadi iz Kneževine zabili su Denis Zakaria (16) i Aleksander Golovin (69).

U ranije odigranom susretu Reims je na gostovanju pobijedio Nantes 1:0 probivši se na četvrto mjesto Le Championnata. Gol odluke je zabio Juny Ito u 75. minuti.

Lyon i Metz su remizirali 1:1. Bio je to četvrti remi Lyona ove sezone uz šest poraza i jednu odgođenu utakmicu i još uvijek se nalazi na začelju Le Championnata.

Metz je poveo u 77. minuti golom Abliea Jallowa, a izjednačio je Skelly Alvero u 84. minuti. Hrvatski nogometaši Dejan Lovren i Duje Ćaleta-Car nisu nastupili za Lyon.

Na vrhu je Nica sa 25 bodova, PSG ima 24, a Monaca 23 boda. Lyon je na začelju sa četiri boda.