U-17: Hrvatska lako do druge pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.11.2023.

Do druge pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo stigla je mlada hrvatska reprezentacija do 17 godina. Rezultatom 6:0 bila je bolja od Farskih Otoka...

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina danas je u Karlovcu odigrala drugu utakmicu u kvalifikacijama za plasman na Europsko prvenstvo i stigla do druge pobjede.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što je prije tri dana slavila protiv reprezentacije Kosova s 6:0, danas je bila bolja od Farskih Otoka rezultatom i tako došla do šest bodova.

Hrvatska je povela nakon 13 minuta igre kada je na asistenciju Dražena Jamana poentirao Duje Matić. Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo.

Odmah na poluvremenu Robert Jarni napravio je četiri promjene, a među njima se našao i Bruno Durdov. Mladi Hajdukovac zabio je za 2:0 nakon točno sat vremena igre.

Druga zamjena od četiri zamjene, mladi igrač Herthe Patrice Čović, poentirao je za 3:0 deset minuta kasnije.

Od 81. minute pa do kraja susreta mladi Vatreni zabili su još tri gola. Prvo je zabio Petar Zvonimir Kostelac, nakon njega Dukan Ahmeti te na koncu još jednom Matić.

Dodajmo i to da je u drugoj utakmici skupine Engleska lako s 5:0 bila bolja od Kosova.