Krenuo Super Globe, Kielce teškom mukom do pobjede protiv prvaka Bahreina

Mihaela Bradovski • utorak, 07.11.2023.

Super Globe umalo je otvoren senzacijom, naime Kielce je bio na rubu poraza od prvaka Bahreina Al Najme. Europski predstavnik slavio je 27:26.

Trebao je to biti jednostavan posao za Kielce na startu Super Globea, ali se pretvorio u noćnu moru. Poljaci nisu kalkulirali, nastupili su u najjačem sastavu, no skoro su izgubili.

Igraj na utakmice Super Globea na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvak Azije i bahreinska reprezentacija u malom, imao je minutu prije kraja vodstvo, ali s dva gola Szymona Sicka Kielce je ipak stigao do pobjede.

Ništa nije govorilo nakon prvog poluvremena da bi moglo tako završiti, Poljaci su imali četiri gola prednosti i konce igre u svojim rukama.

Međutim jako loše otvaranje drugog poluvremena od strane Kielcea i samo četiri gola u prvih 18 minuta te su se Azijci vratili na 21:21.

Ipak, u završnici je Kielce odgovorilo i došlo do pobjede.

Najefikasniji s pet golova bio je Artsem Karaljok, a Igor Karačić postigao je jedan pogodak. Kod Al Najme Ali Saleh je skupio 15 obrana.