Raspucani Atletico napunio mrežu Celtica, Lazio uzeo važnu pobjedu

Mihaela Bradovski • utorak, 07.11.2023.

U skupini E Celtic je praktički otpao iz igre za osminu finala Lige prvaka, a vrlo teško će se pomaknuti s posljednjeg mjesta. Ostala tri kluba bore se za prolaz...

Lazio - Feyenoord 1:0

Lazio je imao imperativ pobjede protiv Feyenoorda i uspio je. Slavio je s 1:0 u vrlo zanimljivom dvoboju koji je odlučio pogodak iz završnice prvog poluvremena.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kod gostiju Luka Ivanušec nije bio u startnih 11 već je ušao u 74. minuti umjesto Paixaa.

U prvom dijelu nije bilo previše prilika na obje strane, ali ipak je viđen pogodak.

Kada se očekivao odlazak na odmor, Lazio je stigao do vodstva. Na ulasku u sudačku nadoknadu mrežu Feyenoorda pogodio je Ciro Immobile. Odlično je ubačena lopta iza leđa Feyenoordove obrane, Immobile je obišao vratara i zabio iskosa za vodstvo.

Najbolju priliku za pogodak gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Provedel sjajno obranio pokušaj Uede.

Atletico Madrid - Celtic 6:0

Prava golijada viđena je u Madridu gdje je Atletico nanio Celticu vrlo težak poraz.

Atletico je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Antoine Griezmann. Obrana gostiju nije dobro očistila ubačaj u kazneni prostor, odbijena lopta došla je do Griezmanna na 17 metara koji odmah pogađa u suprotni kut.

Nova loša vijest za Celtic stigla je u 23. minuti Daizen Maeda je neoprezno startao na Marija Hermosa i zaradio je izravni crveni karton. Celtic je tako na polovici prvog dijela ostao s igračem manje, a već je bio u rezultatskom minusu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Atletico je poveo s 2:0. Griezmann je odlično ubacio na drugu vratnicu, Gimenez je glavom vratio loptu u sredinu gdje natrčava Morata i rutinski zabija.

Atletico je pritiskao i tražio novi pogodak te je u 55. minuti nakon kornera glavom pucao Gimenez, no pogodio je gredu.

Pet minuta kasnije krasna reakcija Griezmanna. Šuljao se kaznenim prostorom i dočekao loptu na desetak metara te ju je vrlo snalažljivo iz voleja pospremio u mrežu.

Atletico tu nije stao i u 66. minuti stigao je do četvrtog pogotka. Prava majstorija Samuela Lina koji je iskosa pogodio poluvisoko suprotni kut.

Dvije minute kasnije Joe Hart je ponovno bio svladan, ali ovaj put Correa je pogodio vratnicu.

Petarda je ipak pukla u 76. minuti kada je Alvaro Morata krasnim udarcem s ruba kaznenog udarca pogodio za 5:0.

Celtic je već pregažen i ponižen, ali Atletico je nastavio napadati i u 84. minuti stigao je do šestog pogotka. Morata je pucao nakon ubačaja, nije bio precizan, ali je ispala odlična asistencija za Saula Nigueza koji zabija za 6:0 i stavlja točku na i.