Liga prvaka, skupina H, 4. kolo, 07.11.2023, 21:00 h
Porto
Porto 2:0 Antwerp

Porto očekivano slavio, Antwerp ostaje bez ijednog boda

Mihaela Bradovski • utorak, 07.11.2023.

Porto se pridružio Barceloni na vrhu ljestvice skupine H očekivanom pobjedom protiv Antwerpa. Tako je osigurao minimalno mjesto u nokaut fazi Europske lige...

Antwerp spada među najslabije karike ovosezonskog izdanja Lige prvaka. Niti u četvrtom kolu nije uspio doći do boda, upisao je 2:0 poraz u Portu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 30. minuti Porto je zaradio kazneni udarac. Pepe je pucao iz tranzicije, Lammens je obranio njegov pokušaj, ali lopta se odbija do Eustaquija kojeg s leđa gura Coulibaly. Nije bilo nikakve dvojbe, čisti kazneni udarac kojeg Evanilson pretvara u pogodak.

Antwerp je u 52. minuti ostao s igračem manje. Vrlo neoprezan start Ekkelenkampa koji je visoko podignutim đonom ušao u nogu domaćeg igrača i nakon VAR provjere završio je s nastupom.

Porto je imao igrača više i nizao prilike, ali nije mogao do pogotka. I onda je skoro kažnjen, u 89. minuti Muja je pobjegao u kontru, imao sjajnu priliku, no pucao je pokraj gola.

Domaćin je ipak u 91. minuti došao do pogotka za potvrdu pobjede. Conceicao je ubacio, a Pepe glavom pogodio za konačnih 2:0.