SuperSport HNL, 3. kolo, 08.11.2023, 17:00 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Bojan Zobenica, Dario Kolarević; 4. sudac: Toni Dadić; VAR: Fran Jović, Vedran Đurak

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2023.

Hajduk odnosi tri važna boda s gostovanja u Osijeku. Gosti su slavili pogotkom Marka Livaje u susretu u kojem je domaćin izgledao vrlo loše u prvom dijelu i tu je ušao u zaostatak.

Hajduk je ponovno na vrhu ljestvice i to nakon što je upisao vrijednu pobjedu protiv Osijeka. Splićani su slavili s 1:0 pogotkom Marka Livaje iz završnice prvog dijela.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zoran Zekić nikako nije mogao biti zadovoljan onim što je Osijek prikazao u prvih 45 minuta. Dosta loše izdanje prema naprijed, Osijek praktički nije zaprijetio dok je Hajduk s druge strane bio konkretniji i opasniji.

Odmah se vidjelo da je Hajduk puno opasniji i odlučniji nego što je to bilo protiv Rudeša, ova momčad nije ista s Livajom i bez njega, a na Livaji se itekako osjetilo kako je raspoložen za igru.

Već u osmoj minuti Livaja je imao sjajnu priliku, Pukštas je napravio odličan posao, povukao napad i onda ubacio u kazneni prostor za natrčalog Livaju koji puca iz prve, ali neprecizno.

Hajduk je i dalje napadao, imao dosta ubačaja u 16 metara s kojima se Osijek solidno nosio, a u 22. minuti Malenica je izvukao odličnu obranu. Odbijena lopta na 18 metara došla je do Livaje koji gađa poluvisoko u kut, ali vratar domaćina odlično brani.

Tek u posljednjih deset minuta prvog dijela Osijek je uspio udaljiti Hajduk sa svoje polovice i malo pritisnuti, ali samo s jednom solidnom situacijom kada je Omerović ubacio, Nejašmić glavom prenio loptu, ali Jugović je zakasnio na drugoj vratnici.

Minutu kasnije Hajduk dolazi do vodstva. Jugović je pogriješio na svojoj polovici, kratko je dodavao i loptu je lakoćom uzeo Sahiti, odmah proigrao Livaju koji se sjurio prema golu i pogodio za 1:0.

Koliko je Zekić bio zadovoljan nastupom svojih igrača, najbolje pokazuje to što je na poluvremenu povukao tri izmjene i Osijek je izgledao bolje u drugom dijelu.

Hajduk se malo povukao, očito zadovoljan vodstvo, ali i pod pritiskom domaćina. Jako dobro su se Splićani branili i Osijek unatoč inicijativi nije tako lako dolazio do udaraca prema golu.

Dvije dobre situacije imao je Caktaš, prvo je išao u kontru s Bukvićem, ali nije mu ovaj dobro dodao da bi u drugoj situaciji glavom pucao pokraj gola nakon ubačaja Nejašmića.

Hajduk je imao dobru situaciju u 83. minuti kada je nakon gužve poslije kornera glavom pucao Pukštas, no lopta je pogodila vratnicu.

Vrlo brzo je Osijek dva puta zaprijetio preko Jugovića, prvi put lopta je završila preko gola, a drugi put u rukama Lučića.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Kristijan Lovrić imao je sjajnu priliku, opalio je sa 17 metara, ali lopta je zatresla gredu.

Bila je to ujedno i posljednja prilika za domaćina, Hajduk se obranio i uzeo tri boda.