Inter i Real Sociedad novim pobjedama osigurali prolaz u osminu Lige prvaka

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2023.

U skupini D dosta tohga je jasnije. Real Sociedad i Inter osigurali su jedno od prva dva mjesta i igrat će u osmini finala Lige prvaka...

Real Sociedad - Benfica 3:1

Real Sociedad nastavio je mizeriju Benfice u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Svladao ju je s glatkih 3:1 i igrat će u osmini finala Lige prvaka dok Benfica ostaje na posljednjem mjestu na ljestvici.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Očajno je Benfica otvorila utakmicu i gubila je 3:0 već nakon 20 minuta igre, a mogla je i uvjerljivije gubiti.

Već u šestoj minuti Mikel Merino pogađa za vodstvo, nalet domaćina se nastavio i u 11. minuti Mikel Oyarzabal pogađa za 2:0.

Tu Sociedad nije stao i u 21. minuti došao je do novog pogotka, ovaj put preko Barrenetxee.

Nakon pola sata moglo je biti i 4:0, ali Brais Mendez nije realizirao kazneni udarac.

Benfica je odmah na početku drugog dijela smanjila preko Rafe Silve, nadala se povratku, ali nije išlo.

U 64. minuti u igru je ušao i Petar Musa, međutim niti on nije uspio doći do pogotka.

Salzburg - Inter 0:1

Velika očekivanja bila su od dvoboja između Salzburga i Intera, bilo je prilika na obje strane, ali viđen je tek jedan pogodak.

Salzburg je imao imperativ pobjede, međutim na kraju je ipak Inter odnio pobjedu i tako se pridružio Real Sociedadu u osmini finala.

U završnici prvog dijela gosti su imali dvije dobre situacije preko Bastonija i Frattesija, no rezultat se nije mijenjao.

Inter je do pogotka ipak došao u 86. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za goste nakon igranja rukom u 16 metara, a siguran izvođač bio je Lautaro Martinez.

Roko Šimić igrao je do 79. minute, a Luka Sučić odradio je cijelu utakmicu.