SuperSport HNL, 15. kolo, 11.11.2023, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Luka Pajić (Rijeka), Dominik Benković (Zaprešić)
Matej Vuk 57'
Istra 1961

Rudeš napravio nekoliko koraka unazad, Istra 1961 vrlo uvjerljiva u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 11.11.2023.

Istra 1961 odigrala je odličnu utakmicu u Kranjčevićevoj gdje je svladala Rudeš s 4:0. Domaćin je bio vrlo blijed i zasluženo je poražen...

Iz redova obje momčadi prije početka ovog dvoboja govorilo se o utakmici istine, kako je to taj susret koji može Rudeš vratiti u borbu za ostanak u ligi. Međutim samo se još više zakopao, poražen je od Istre 4:0. Ne samo da je upisao visok poraz, Rudeš je zaradio velik udarac za samopouzdanje, a zaostatak za Istrom koja je odmah ispred njega iznosi visokih 11 bodova.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je odradila vrlo dobru utakmicu, odlično je koristila svoje prilike i već u prvom poluvremenu riješila je pitanje pobjednika.

Rudeš je već u prvoj minuti mogao povesti kada je Tomečak povratnom loptom pronašao Pešića, ali on iz dobre pozicije puca preko gola.

Nakon toga Marković veže tri odlične obrane, zaustavio je pokušaje Vuka, Ercega i Marešića.

U 14. minuti odlična i jednostavna akcija gostiju, Lisica je ušao u 16 metara s desna strane i odlično u sredini pronašao Maurića koji lakoćom zabija.

Desetak minuta kasnije već je 2:0. Još jedna dobra i jednostavna akcija gostiju, ponovno Lisica ubacuje s desne strane, ovaj put obrani Rudeša bježi Erceg koji sjajno zabija za povećanje prednosti.

Pogodili su ti golovi Rudeš koji je potpuno izgubio konce igre. Uspio je tek u 45. minuti zaprijetiti, ali Pavlović i Pavlek nisu se snašli pred golom.

I odmah na drugoj strani pogodak. Kovačević je igrao rukom u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Erceg.

U drugom dijelu rutinsko odrađivanje posla gostiju koji su došli do još jednog pogotka. Ovaj put Erceg je asistirao, dobio je loptu iza leđa obrane, krenuo prema kaznenom prostoru i onda proigrao Vuka koji lakoćom zabija.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je visokih 4:0 za Istru 1961.