Ostali sportovi

Hrvatske boćarice osvojile titulu svjetskih prvakinja u brzinskom štafetnom izbijanju

Branimir Korać, HINA • subota, 11.11.2023.

Hrvatske boćarice Carrolina Bajrić i Ria Vojković nove su svjetske prvakinje u brzinskom štafetnom izbijanju, a naslov su osvojile na Svjetskom prvenstvu koje se održava u francuskom Rumillyju.

U subotnjem finalu Bajrić i Vojković su s 45:44 pobijedile Francuskinje Ophelie Armaneti i Annaelle Barazzutti i tako se okitile zlatnim odličjima.

Za Vojković je ovo drugo odličje na ovom prvenstvu na kojem se natječu boćarice, a održavaju se i natjecanja u mješovitoj konkurenciji. Tako je Vojković u mještovitoj štafeti s Marinom Miličevićem osvojila broncu.

Obje će zlatne boćarice imati priliku osvojiti još jedan naslov. Ria Vojković se plasirala u finale pojedinačno, pobjedom (13:2) protiv srpske predstavnice Nataše Antonjak, a Carrolina Bajrić je u finalu klasičnih parova s Nikol Belasić.

Riječanka Nives Jelovica je osvojila broncu u preciznom izbijanju nakon što je u subotnjem polufinalu izgubila od Turkinje Buket Ozturk (6:22).