Milan u dramatičnoj završnici skoro ostao i bez boda, Juventus slavio protiv Cagliarija

Branimir Korać, HINA • subota, 11.11.2023.

U Serie A odigrana su u subotu tri susreta 12. kola. Jedino je Juventus došao do pobjede dok su ostala dva susreta završila remijem...

Subotnji program talijanske Serie A okončan je utakmicom bez pobjednika, nogometaši Monze i Torina su odigrali 1:1.

Igraj na utakmice talijanskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba pogotka su postignuta u drugom poluvremenu. U 55. minuti je Ivan Ilić doveo u vodstvo goste, momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić. No, Torino nije dugo uživao u vodstvu, već je deset minuta kasnije konačnih 1:1 postavio Andrea Colpani.

Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Torino. Monza je ostala na devetom mjestu ljestvice, dok je Torino napravio jedan korak naprijed i sada je na 11. mjestu.

Ranije su nogometaši Juventusa uspješno obavili domaći posao, svladali su s 2:1 Cagliari. Juventus je suparnika sa Sardinije slomio golovima u drugom poluvremenu. Bremer je točno nakon sat vremena igre postigao prvi gol na utakmici, dok je u 70. minuti Rugani bio strijelac za 2:0.

Kada se očekivalo rutinsko odrađivanje posla do kraja od strane Juventusa, gosti su smanjili nakon prve prave šanse. Dossena je nadskočio domaću obranu i u 75. minuti zabio za 1:2, dok je samo sedam minuta kasnije isti igrač umalo izjednačio na 2:2, ali je pogodio okvir vrata.

Juventus je tako upisao petu ligašku pobjedu u nizu, a ujedno je, barem privremeno, došao na prvo mjesto ljestvice. Ima utakmicu više od Intera te bod više od suparnika iz Milana.

Dramatična je bila prva subotnja utakmica 12. kola u kojoj nije bilo pobjednika, nogometaši Leccea i Milana su odigrali 2:2. Nastavio se time loš niz Milana u prvenstvu premda je vodio 2:0 sve do 66. minute ovog susreta. U posljednje četiri ligaške utakmice Milan ima dva remija i dva poraza. Lecce je u posljednjih sedam utakmica u Serie A bez pobjede, u tom je razdoblju momčad s juga Italije ostvarila tri remija i četiri poraza.

Golovima Girouda u 28. i Reijndersa u 35. minuti Milan je imao sigurno 2:0 vodstvo, ali u nastavku su se gosti potpuno raspali. Prvo je Sansone smanjio na 1:2 u 66. minuti, dok je četiri minute kasnije Banda izjednačio na 2:2.

Lecce je mogao do potpunog preokreta, ali je Sansone u 84. minuti pogodio vratnicu. U nadoknadi je Lecce i postigao pogodak, Piccoli je bio strijelac sa skoro 40 metara uz vrlo slabu intervenciju golmana Milana Maignana, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Hrvatski reprezentativac Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za Lecce koji je ostao na 14. mjestu. Milan je ostao treći.

U nedjelju se igra preostalih pet utakmica ovog kola. Sastaju se Napoli - Empoli, Fiorentina - Bologna, Udinese - Atalanta, Lazio - Roma i Inter - Frosinone.