Gran Canaria visoko slavila protiv Dugog Sela

Petar Jenjić • nedjelja, 12.11.2023.

Gran Canaria uspješno je odradila prvu utakmicu šesnaestine finala Europskog kupa. U goste su im stigle rukometašice Dugog Sela koje je poraženo s 34:23...

Rukometašice Dugog Sela ipak su otputovale na gostovanje kod Gran Canarije u prvom susretu šesnaestine finala Europskog kupa za rukometašice. Hrvatska ekipa nije imala previše prilika protiv španjolske.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno sedma momčad ljestvice španjolskog prvenstva, odmah je na startu povela s 3:0, a kako je utakmica odmicala, tako je i bila jasna nešto viša kvaliteta.

Domaćin je na poluvremenu imao vodstvo od 19:10, a do kraja je došao i do dvoznamenkaste razlike. Nakon 60 minuta igre završilo je rezultatom 34:23.

Najbolja je u pobjedničkim redovima bila Melania Falcon Gonzales sa sedam golova, dok je šest pogodaka dodala Marta Sinol Llorens.

Bernarda Čalušić s pet golova i Petra Dičak s četiri pogotka predvodile su Dugo Selo. Uzvratni dvoboj na rasporedu je 18. studenoga.