Jubilarni gol Salaha u pobjedi Liverpoola, novi remi Brightona

Petar Jenjić • nedjelja, 12.11.2023.

Odigrane su četiri utakmice 12. kola engleskog Premiershipa. Liverpool nije imao problema protiv Brentforda, West Ham je svladao Nottingham Forest, a novi remi upisao je Brighton...

Treći remi zaredom rezultatom 1:1 upisao je Brighton koji je danas bio domaćin posljednjem Sheffieldu koji se tako odmaknuo sa samog dna preskočivši Burnley.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Brighton je poveo nakon šest minuta igre kada je Facundo Buonanotte odradio dobar posao, odigrao za Simona Adingru koji se drugi put u zadnja tri dana upisuje u strijelce.

Domaćin je u 69. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Mahmouda Dahouda. Četiri minute kasnije gosti su poravnali zahvaljujući autogolu Jana Paula van Heckea.

Liverpool na domaćem terenu nije imao problema s Brentfordom kojeg je svladao s 3:0. Tako je došao do 27 bodova, koliko ima i Arsenal, ali i Manchester City s utakmicom manje.

Nakon dva poništena gola Darwina Nuneza zbog zaleđa, spomenuti igrač asistirao je Mohamedu Salahu u 39. minuti susreta za vodstvo Redsa. Egipćanin je podebljao vodstvo u 62. minuti, a to mu je bio 200. pogodak od dolaska u Englesku.

Do novog pogotka Liverpool je stigao u 74. minuti kada je zabio Diogo Jota, a drugu asistenciju upisao Konstantinos Tsimikas.

Najzanimljivije je bilo u dvoboju West Hama i Nottingham Foresta gdje su do pobjede s 3:2 stigli Čekićari. Sada su na 17 bodova, dok poraženi imaju četiri manje.

West Ham je do vodstva stigao u trećoj minuti kada je poentirao Lucas Paqueta. Završnica poluvremena donijela je poravnanje gostiju, poentirao je Taiwo Awoniyi.

Nottingham je preokrenuo u 63. minuti pogotkom Anthony Elanga, ali do kraja nije uspio osvojiti ni bod. Prvo je za poravnanje Čekićara zabio Jarrod Bowen, a za 3:2 Tomaš Souček.

Do pobjede je stigla Aston Villa koja je kao domaćin bila bolja od Fulhama rezultatom 3:1. Time je potvrdila peto mjesto na ljestvici, a sada šestom Manchester Unitedu bježi četiri boda.

Aston Villa je povela u 27. minuti nakon autogola Antoneeja Robinsona. John McGinn je pretkraj poluvremena zabio svoj treći gol sezone za podebljanje vodstva domaće momčadi.

Domaćin je svoj treći pogodak postigao u 64. minuti preko Ollieja Watkinsa, da bi šest minuta kasnije zaostatak smanjio Raul Jimenez. Do kraja se rezultat nije promijenio.