Raptorsi nadoknadili velik zaostatak, Celticsi u zadnjoj četvrtini slomili Knickse

Petar Jenjić • utorak, 14.11.2023.

Noćas su odigrane četiri utakmice na NBA parketima. Izdvaja se velik preokret Toronto Raptorsa protiv Washington Wizardsa, kao i pobjeda Boston Celticsa protiv New York Knicksa...

Boston Celticsi na domaćem su terenu svladali New York Knickse sa 114:98 i tako stigli do osme pobjede sezone. Ključnim se pokazala serija od 11:2 kod vodstva 91:88, čime su otišli na dvoznamenkastu prednost i do kraja je nisu ispustili.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jayson Tatum s 35 poena, šest skokova i sedam asistencija. Čak 17 ubacio je u posljednjoj četvrtini. Jalen Brunson predvodio je Knickse s 26 koševa.

Toronto Raptorsi zaostajali su 23 razlike na svom terenu protiv Washington Wizardsa (71:48) početkom treće četvrtine, ali napravili su preokret i na koncu slavili sa 111:107. Time su stigli na omjer 5-5, dok su Wizardsi pali na 2-8.

Do pobjede ih je predvodio Pascal Siakam s 39 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Kyle Kuzma s 34 koša bio je najbolji kod Washingtona.

Sa solidnim ulaskom u sezonu nastavljaju Milwaukee Bucksi koji su stigli na omjer 6-4. Noćas su bili domaćini Chicago Bullsima koje su svladali rezultatom 118:109 i tako ih bacili na omjer od četiri pobjede i sedam poraza.

Giannis Antetokounmpo predvodio je momčad s 35 poena i 11 skokova do pobjede, dok je kod poraženih najbolji bio Nikola Vučević s 26 koševa, 12 skokova i pet asistencija.

Posljenjda utakmica večeri odigrana je u Sacramentu gdje su domaći Kingsi bili bolji od Cleveland Cavaliersa sa 132:120. Nakon tri četvrtine vodili su s 21 razlike (110:189), a gosti su do kraja samo uspjeli ublažiti poraz, svoj šesti ove sezone.

Četiri igrača ubacila su 20 ili više poena, a najviše je postigao De'Aaron Fox, ukupno 28, čemu je dodao i šest asistencija. Nakon što nije igrao posljednjih pet utakmica zbog ozljede, bio je to povratak u stilu.

Najbolji je kod Cavaliersa bio Donovan Mitchell s 22 poena i pet asistencija.